JinxX
Domůdot.pngKapeladot.pngHistoriedot.pngFotogaleriedot.pngKoncertydot.pngHudbadot.pngObchod

 
HISTORIE KAPELY

Počátky pop-rockové kapely JinxX sahají do dubna 2009, ovšem regulérní zkoušení po ustálení obsazení začalo až na konci září 2009. Původně kapela vystupovala pod názvem Open Air. K přejmenování na JinxX došlo na začátku roku 2011.

První sestavaNejdůležitější osobností kapely je zpěvačka a autorka převážné většiny textů a hudby Petra Štěpánková. Žánry, které jsou jí vlastní jsou rock, rhythm'n'blues, gospel, ale prošla si i čistě folkovou kapelou. Zakládající kytarista Pavel Starý byl ovlivněn funkem a rockem, baskytarista Adam Radiměřský zase vyrostl na folku a country a přes folk-rock zakotvil v současném žánru. Bubeník Jan Rulc přispěchal z chlívečku metal a punk, přičemž na jeho postu jej vystřídal na začátku roku 2011 zkušený bubeník Daniel Salamatin. Uvolněné místo po sólovém kytaristovi Čeňku Beranovi v červnu 2010 urychleně zaplnil Filip Koutník, který prošel hardcorovou a poté country-rockovou kapelou, ke které se v dubnu 2011 vrátil, a tak na uvolněné místo urychleně naskočil zdatný hráč Jaroslav Valášek, který vyzrál na tvrdé muzice, čemuž i odpovídá jeho technická hra. Všechny tyto zmiňované styly můžete v hudbě JinxX zaslechnout.

V září 2011 kapela natočila klip písničky The Saviour, který je možno shlédnout zde na webu, na YouTube a od června 2012 se dokonce vysílal i na regionální televizi Genus Plus.

Současná sestavaZ pracovních a rodinných důvodů na začátku května 2012 opouští kapelu jeden ze zakládajících členů, kytarista Pavel Starý. Rozhodli jsme se nového kytaristu nehledat a pokračovat dál ve čtyřech. Chvíli nám to vydrželo, nicméně na jaře roku 2013 nám vstoupil do života klávesista Petr Daniel Varaus, který se z původně zamýšleného hosta stal nedílným článkem kapely a výrazně tak doplnil i její zvuk.

Kapela JinxX hraje převážně vlastní autorskou tvorbu, za svou existenci podstoupila mnoho vystoupení, a vítězně završila dvě kola rockové soutěže RockMatch. V květnu 2013 obdržela Cenu dramaturga klubu Na Rampě v rámci konání hudební soutěže Stárplej.

Na  podzim roku 2014 kapela začala natáčet své první album. Práce na albu skončily až prosinci 2015 a v lednu 2016 bylo CD konečně pokřtěno a dostalo se k posluchačům.


NAPSALI O NÁS

Rozhovor s Járou Valáškem ve firemním časopisu Škoda Auto z června 2016

Reportáž ze Stárpleje z 19.5.2013 na LBCMusic

Reportáž ze Stárpleje z 18.5.2013 na iDNES

Článek a rozhovor k uvedení klipu The Saviour na portálu LBCMusic z 13.11.2011

Článek v MF DNES ze dne 10.5.2010

Reportáž z koncertu 19.2.2010 na LBCMusicCopyright © 2012, JinxX
Všechna práva vyhrazena